تقلا در برابر آموزش و پروش مدرن

تقلا در برابر آموزش و پروش مدرن

در این مقاله در مورد تقلا در برابر آموزش و پروش مدرن که گریبانگیر فرزندانمان میشود مارا همراهی کنید.

 

چو شد تدریس ادریس آسمانی   به نوح افتاد دین را پاسبانی

به طوفان فنا چون غرقه شد نوح  شد این در بر خلیل الله مفتوح

 

تقلا در برابر آموزش و پروش مدرن

آموزش و پرورش

در این ۲ ساله همه گیری ویروس کرونا رویکرد های نظام آموزشی نسبت به سال های قبل از اپیدمی تفاوت ها و چون و چراهای زیادی داشت که همواره نظام های قدیم و جدید آمورشی زیر زربین منتقدین و صاحبان قلم بود و هست که در این بازه زمانی طی شده عکس العمل بسیار ضعیفی را در این باره شاهد بودیم که بر آن شدیم تا قلمی در این ضمینه و ضعف های آن را به گوش مسولین مرنبط برسانیم.

فرزندان ما در سطوح مختلف آموزشی با روند آموزشی که گاه به درست و گاه به غلط مواجه بود در حال گذراندن وقت و عمر خود هستند که در زمان اپیدمی کرونا این ارقام و سالهای مختلفی که طی می شود برای همه سنین مختلف و جایگاه های متعدد تحصیلی با مشکلات خیلی زیادی سروکار دارند مواجه است.

 

تکنولوژی بد نیست؟

حتما که بد نیست ولی من تعداد خیلی متعددی از مدارس را شاهد هستم که برای تدریس و گذراندن دوره های تحصیلی دانش آموزان, تلاشهای زیادی میکنند که کمترین آن تهیه سرور بیگ بلو باتن یا تهیه سرور برای کلاس آنلاین است که کمترین حرکت ممکن برای پیشرفت و برقراری آموزش و پرورش است.

ولی از این اعداد خیلی کم از همسایگان یا اقوام نزدیک که در نقاط مختلف تهران یا شهرستان های دیگر ساکن هستند وقتی سوال میکنم فرزندانتان با چه روشی مشغول سواد آموزی هستند برای من شبکه های اجتماعی را مثال میزنند.

درست شنیدید شبکه های اجتماعی! یعنی فرض کنید یک دانش آموز کلاس اول دبستان که مهمترین مقطع تحصیلی خود را میگذراند باید در شبکه های اجتماعی برای دانش آموختگی تلاش کند که این آشنایی او با این شبکه ها ممکن است دروس را فراگیرد ولی اوقات فراغت را با همین شبکه ها وقت گذرانی کند. در اصل بازی کردن کودکان فدای شبکه های اجتماعی و فعال شدن ذهن کاربر با این شبکه ها و… میشود.

 

دایی جان کی کلاس داری؟

این سوالی بود که چند روز پیش از فرزند خواهرم پرسیدم و در جواب گفت (ما اصلا کلاس نداریم , خانممون مشقامونو فیلم میگیره و برامون تو واتس آپ میفرسته و منم مینویسم و براش ارسال میکنم), برایم مثل روز روشن شد که نه تنها الویت تحصیلی مهم نیست بلکه دبیران هم خسته هستند و برای پایه اول که مهمترین زمان برای شکوفایی و یادگیری است هم کمکاری میکنند.

واضح بخواهم بیان کنم , آموزش و پرورش مسئول برقراری کلاس های مجازی برای مدارس است , و همینطور مدرسه دومین الویت برای برقراری میباشد , به غیر از این ۲ ارکان دبیر مسول تدریس است به بهترین شکل ممکن. در سوال بنده و جواب یک پسر بچه ۷ ساله متوجه شدم که ۳ اصل مهم در تربیت این طفل آموزش و پروش , مدرسه و دبیر هر ۳ در آموزش کم کاری میکنند و در اصل جایگاه ما در این اپیدمی و نحوه مدیریت بحران اصلا مهم نیست .

آیا این ۳ راکان آموزشی احساس بد ندارند؟

آیا این ۳ عذاب وجدان نمیگیرند؟

در دوران تحصبل ما به بدترین شکل های ممکن هم از لجاظ تربیتی هم تدریس و هم حواشیه تنبیه های بدنی و … جایگاه های ۱ تا ۱۰۰ فرقی با هم نداشتند و فرد زرنگ با فرد بازیگوش هیچ تفاوتی نداشت و همه در یک جایگاه با یک برخورد با … بودند.

حال که روال تدریس این است آیا این کودکان با چه آینده ای روبرو میشوند؟این ها فقط سوالات ذهنی بنده است که نگرانی های بسیاری دارم برای نسل های بعدی و حتی آینده فرزند خودم.و تمام فرزندان این مرز و بوم.

 

تدریس در خارج از کشور عزیزمان

بین دو کشور کره شمالی و کره جنوبی فرقهای بسیاری وجود دارد, مثلا در کره جنوبی و شمالی آب و هوا موقعیت ها ژن و نژان انسانها یکی است پس هوش , تعلیم , تربیت , اقتصاد و همه اینها هم باید یکی باشد ولی به راستی چرا این دو با هم تفاوت زمین به آسمان و روز و شب دارند؟

چون در کره شمالی الویت ارتش است و در کره جنوبی الویت آموزش و پرورش.

تقلا در برابر آموزش و پروش مدرن

تقلا در برابر آموزش و پروش مدرن

اگر دقت کنید در شب تفاوت این دو کشور در تاریکی مطلق و در روشنایی مثل روز است. برای این از این عکس و این دو کشور استفاده کردم در این مقاله که واژه آموزش و پرورش فقط درس و تحصیل و .. نیست بله اگر درست تربیت کنید و درست راه را نشان کودکانمان دهید آینده بسیار روشن است ولی اگر منافع و … را الگو قرار دهیم کشور عزیزمان هم در آینده ای نه چدان دور شب ها خاموش میشود و چه بسا اقتصاد , تعلیم , تربیت , آینده , زندگی و … همه رکن های مهم زندگی تاریک میشود.

 

والدین

والدین نیز از آن ۳ دسته ارکان اصلی آموزشی مستسنا نیستند و آنها هم مقصر این بی نظمی و آشفتگی هستند چرا که سوال نمیپرسند و بابت این مسولیت مهم که بر دوششان است خود را سهیم نمیدانند.

شما مسول هستید که فرزندان سالم از لحاظ ذهنی و تربیتی تحویل جامعه دهید پس از حداقل امکانات استفاده کنید و مسولینی که وظیفه تربیت فرزند شما را دارند را به چالش بکشید , زیرا وضعیت آموزشی اصلا درست نیست چه قبل از اپیدمی کرونا چه بعد و … .

همیشه این را در نظر بگیرید که شما مسول هستید نه شخص دیگری و ارگان دیگری . چرا که این مسولیت فعلی شما آینده ما و این کشور را میسازد.

 

فاما سرور برای آن دسته از مدارس محروم که در مناطق پایتخت نشین و اطراف آن است پلن اقتصادی طراحی میکند که در آن حداقل طراحی سایت مدارس و سرور بیگ بلو باتن اقتصادی را ارایه میدهد که با کمترین هزینه ممکن برای شما عزیزان و این فرزندان که زاده ایران عزیزمان هستند ثمره بخش باشد.

این مقاله صرفا یک انتقاد از این روند بود که شاید ثمره بخش باشد و وضعیت آموزشی ما از این آشفتگی تغییر کند و هدف اصلی آن ریال نبود و تبلیغ هم نبود .

باشد که ایران عزیزمان را به شگفتی های آینده آشنا کنیم که این امر فقط با آموزش و پرورش فرزندانمان و نسل جدید میسر میشود.

 

فاما سرور – تقلا در برابر آموزش و پروش مدرن

 

نظرات کاربران

مطالب مرتبط
آموزش وریفای پایه بایننس
آموزش وریفای پایه بایننس

در این مقاله به نحوه آموزش وریفای پایه بایننس میپردازیم. احرازهویت پایه اولین مرحله و ساده ترین میباشد.   بایننس…

میرور رسمی
میرور رسمی

با معرفی بخش جدید میرور رسمی در خدمت شما عزیزان هستیم , میرورهای مربوطه به سیستم عاملهای ubunto , centos…

افزایش قیمت ip در دیتاسنتر هتزنر
افزایش قیمت ip در دیتاسنتر هتزنر

طی اطلاعیه دیتاسنتر هتزنر افزایش قیمت ip در دیتاسنتر هتزنر اعمال میشود و بزودی اجرا میشود.   افزایش قیمت ip…

درباره فناوران آساک

فاما سرور از گروه شرکت های فاما نام گذاری و تشکیل شده است که در قسمت فوتر میتوانید با خدمات دیگر ما نیز آشنا بشوید و خرسندیم که در این راه و برای رسیدن به موفقیت در کنار شما خواهیم بود.

سرور مجازی ایران

سرور اختصاصی ایران

سرور مجازی آلمان

سرور مجازی ترید

سرور مجازی هلند

سرور مجازی

سرور ایران

وبینار

سرور بیگ بلو باتن

سرور مجازی فنلاند

سرور بایننس

سرور مجازی انگلیس

سرور ترید