نویسنده: fema co
28 ژوئن 2021
0 210

رفع مشکل نمایش کاراکتر فارسی در دایرکت ادمین

مشکل کاراکتر فارسی در دایرکت ادمین و رفع مشکل نمایش کاراکتر فارسی در دایرکت ادمین موضوع این مقاله ما است.

 

دایرکت ادمین

دایرکت ادمین یکی از پنل های مدیریت هاست میباشد که در ایران طرفندارهای زیادی دارد که دلیل اصلی آن هزینه بصرفه و ارزان لایسنس دایرکت ادمین میباشد.

در کشور عزیزمان بعد از گران شدن دلار و یورو پدیده ای با عنوان لایسنس سیستمی دایرکت ادمین ظهور پیدا کرد که واژه (یا راهی خواهیم یافت و یا راهی خواهیم ساخت) را برای مهندسین ایرانی تعریف کردند.:d

یکی از مشکلات ساده ای که ممکن است گریبانگیر مدیران سرور مجازی یا مدری سرور شود عدم نمایش صحیح واژگان فارسی در سایت های html و php میباشد.

مثلا واژه فاما سرور را در صورتی که utf-8 تنظیم نباشد ممکن است با حروف ژاپنی 파마 파마  جایگزین شود که به معنی زمین تا آسمان تفاوت است .

یکی از مراحل اصلی بعد از نصب دایرکت ادمین تغییر انکودینگ میباشد.

تغییر encoding در دایرکت ادمین

خب برای رفع مشکل نمایش کاراکتر فارسی در دایرکت ادمین باید ابتدا توسط سرویس SSH به سرور متصل شوید.

سپس دستور نصب ویرایشگر nano را وارد میکنیم:

yum install nano

 

نکته: در صورتی که از سیستم عامل های دیگر مثل اوبونتو استفاده میکنید دستور تفاوت دارد و میتوانید از ویرایشگرهای دیگر نیز استفاده کنید. مهم ادیت فایل است.

سپس توسط دستور زیر فایل انکودینگ را برای ویرایش با ویرایشگر نانو باز میکنیم.

nano -w /usr/local/directadmin/data/skins/enhanced/lang/en/lf_standard.html

 

سپس دنبال خط LANG_ENCODING= بگردید.

همانگونه که مشاهده میکنید مقدار LANG_ENCODING=iso-8859-1 برابر است با iso_8859-1 که باید این گزینه را به utf-8 تغییر بدیم مانند تصویر زیر.

کار تمام است و برای ذخیره کلید های کنترل +ایکس را انتخاب کنید سپس با تایپ کلمه y به منزله تایید از ویرایشگر خارج شده و تغییرات را ذخیره کنید.

برای اطمینان یکبار سرویس های directadmin را ریستارت کنید.(در صورت امکان کل سرویسها را)

 

فاماسرور

 

اشتراک گذاری

مقالات مرتبط این مطلب پیشنهاد می شود

خدمات فاما سرور

 • سرور مجازی

  سرور مجازی یکی از سرویس های پر استفاده و مقرون بصرفه برای کسب و کارهای کوچک و خدمات سایر در ضمینه IT و شبکه میباشد که توان پشتیبانی از 128 هسته و 512 گیگ رم را دارد.

 • سرور اختصاصی

  سرور های اختصاصی فاماسرور از دو گروه نسل جدید و پردازش سنگین استفاده میشود که میتوانید تا 155 گیگاهرتز پردازش و تا 1.5 ترابایت رم را در اختیار داشته باشید.

 • بیگ بلوباتن

  سرور بیگ بلوباتن اختصاصی و مجازی یکی از خدمات , برای استفاده از کلاس های آموزشی , جلسات و ... بصورت دوطرفه و با کیفیت تضمین شده میباشد.

 • هاست لینوکس

  در هاست لینوکس با منابع گوناگون امکان میزبانی از سایت های بزرگ و پر بازدید نیز وجود دارد و میتوان از مزایا و خدمات آن استفاده کرد.

 • هاست دانلود

  هاست های دانلود فاماسرور میزبانی شده در دیتاسنتر های لول 1 ایران میباشد که با سخت افزار ها و استوریج های نسل جدید میزبانی و پشتیبانی میشوند.

 • ثبت دامنه

  ثبت دامنه های بین المللی , دامنه ir و دامنه های با پسوند های مختلف در فاماسرور پشتیبانی میشوند.

خروج از نسخه موبایل