نویسنده: fema co
6 آوریل 2020
8 682
سرور مجازی بیگ بلو باتن

سرور مجازی بیگ بلو باتن

فاما سرور با ارایه بهترین سرور های داخلی و سرور مجازی بیگ بلو باتن را برای استفاده های آموزشی و ساختاری با تخفیف ویژه برای معلمین و مدرسین عزیز فراهم کرده است.

برای خرید سرور مجازی بیگ بلو باتن میتوانید از منوی سرور مجازی به بخش سرور بیگ بلو باتن مراجعه و اقدام به خرید کنید و یا از این لینک اقدام کنید.

سرور مجازی بیگ بلو باتن

در پی شیوع ویروس همه گیر کرونا در دنیا مشاغل آمورشی و مدرسین عزیز کشور ما نیز دچار مشکلاتی شده اند که از حضور در جلسات درسی منع شده اند و به اجبار و برای عقب نماند دانشجویان و دانش آموزان مجبور به ارایه کلاسهای مجازی هستند که نرم افزار های زیادی در این ضمینه وجود دارد که نرم افزار بیگ یلو باتن(BigBlueButton) از جدیدترین و بهترین نرم افزار های موجود است.

ویژگی های نرم افزار بیگ بلو باتن

این نرم افزار که از مهمترین ویژگی های این بستر میتوان به برگزاری کلاس های مجازی درسی و غیر درسی , برگزاری سمینار , برگزاری آزمون و … بصورت مجازی است.

استقبال بی نظیری توسط معلمین زحمت کش کشور از این نرم افزار شده است چرا که با آن میتوانند بصورت مجازی و با قدرت زیاد اقدام به برگزاری کلاسهای درسی میکنند و از نکات قابل توجه این برنامه نمونه هایی را فاکتور کردیم:

 • امکان برگزاری سمینار با تعدا نامحدود بازدید کننده
 • امکان برگزاری کلاس درسی برای معلمین با دانش آموزان بی نهایت
 • امکان برگزاری کلاس های غیر درسی و تخصصی
 • نا محدود بودن بازدید کنندگان
 • امکان برگزاری اتاق فکر برای مدیران شرکت ها از راه دور
 • امکان توضیحات محصول توسط کمپانی ها برای بازدید کنندگان
 • امکان ارایه آنلاین و همزمان وایت برد
 • امکان اشتراک گذاری
 • امکان پرسش سوال توسط دانشجو یا بازدید کننده
 • امکان چت خصوصی و عمومی
 • و ده ها امکانات دیگر….

نکات کلیدی نرم افزار بیگ بلو باتن

منابع سیستمی و منابع سرور مجازی یا سرور اختصاصی باید قوی باشد و طبق تجربیات ما و نظرات مشتریان بابت بازدید همزمان هر ۴۰ نفر حداقل رم ۸ گیگ و ۳ هسته پردازشگر نیاز است که این مورد نسبت به نوع پردازشگر و نوع رم سرور مجازی قابل بحق و قابلیت کمیت و … را دارد ولی حتما انتخابتان سرور ایران باشد برای این نرم افزار تا از منابع نامحدود سیستمی در پهنای باند کشوری و نیم بها شدن آیپی سرور مجازی دقت داشته باشد.

سرور مجازی رایگان

فاما سرور با توجه به مسئولیتی که در برابر معلمین و نظام آموزش پرورش کشور در خود دیده است اقدام به ارایه تخفیف ۳۰ درصدی نموده که اگر به جدول قیمت گذاری ما در بخش های مختلف دقت کنید همواره قیمت های ما رقابتی بوده و به دلایل برق ارزان دیتاسنتر و قیمت های رقابتی ما همیشه از سهم کلی بازار ۳۵ درصد کمتر قیمت گذاری شده است حال با این اوضاع بصورت ترافیک نامحدود بصورت کامل و بدون بند و تبصره در خدمت سازمان های آموزشی و معلمین عزیز و مدیران مدارس هستیم تا با قیمتی خیلی مناسب با تخفیف ذکر شده به سرویس دهی با این عزیزان دین خودمان را ادا کرده باشیم.

اگر مدرسه و معلمین عزیز یا قسمت های دور افتاده کشور در تامین هزینه های سرور برای برگزاری کلاس های درسی مختلف دچار مشکل هستند و امکان پرداخت وج را ندارند گروه فاما سرور برای این دسته از عزیزان بدون قید شرط یا وثیقه یا … بصورت رایگان به هر تعداد که مورد نیازشان است سرور رایگان بیگ بلو باتن ارایه میدهد تا نقشی در شکوفایی این عزیزان داشته باشیم و برای تهیه سرور مجازی رایگان یا سرور رایگان بیگ بلو باتن با بخش پشتیبانی فاما سرور ارتباط برقرار کنید.۶۵۵۳۴۱۳۰-۰۲۱

مشخصات سرور مجازی بیگ بلو باتن

موارد زیر را همیشه به یاد داشته باشید و برای خرید و تهیه سرور مجازی باید به نکات زیر توجه داشته باشید تا در بهترین پیک سرویس دهی در این ایام به مشکل نخورید.

 • حتما باید سرور vsd تهیه کنید نه vps
 • مقدار رم حداقلی باید ۸ گیگ برای ۴۰ نفر باشد
 • مقدار هسته پردازشگر باید ۳ هسته برای تا ۴۰ نفر باشد
 • نوع هارد سیستم عامل باید ssd باشد گرچه زیاد حجم هارد مهم نیست ولی سیستم عامل باید بر پایه ssd و nvme ساخته شود.
 • پهنای باند قطعا برای استفاده رایگان است و بابت پهن باند نباید هزینه پرداخت کنید.
 • پورت سرور باید ۱ گیگ باشد حداقل و نسبت به تعداد بازدید کنندگان بصورت نموداری افزایش یابد.
 • سرور ها نباید خاموش شوند و نویزهای شبکه ای و نداشتن یو پی اس در روند برگزاری جلسات تداخل ایجاد میکند.

فاما سرور با ارایه بهترین روش ها و سخت افزار های بروز سیستمی و جدید در خدمت شما عزیزان است تا در کنار هم این غول برگ را شکست دهیم. لازم بذکر هست تمام سرویس های ارایه شده توسط ما از سرور های مادر gen 9 و gen 8  ساخته شده اند که تکنولوژی بالا و بعی های هارد زیادی دارد تا سرعت لود و فراخانی افزایش و در بهترین حالت مکن باشد و در این بازه با افتخار در خدمت شما هستیم.

 

نحوه خرید سرور بیگ بلو باتن

برای خرید سرور ایران مخصوص بیگ بلو باتن با پشتیبانی تماس بگیرید زیرا زیر ساخت این سرویس ها با سرور مجازی عادی که در سایت ها بفروش میرسد تفاوت دارد و نمیتوان از سیستمی معمولی برای این حجم از داده استفاده کرد چرا که پورت و پهنای باند بسیار مهم است که فام سرور با پروایدر های اینترنت اختصاصی و سرور های اختصاصی با دارا بودن ۲ اتاق سرور مجزا برای این سرویس ها هدف ها و پیش بینیهایی را داشته که بصورت جزئی بیان کردیم که موارد باید به چه صورت باشد تا انتخاب غلط و هزینه اضافه برای خود درست نکنید.

آموزش نصب نرم افزار بیگ بلو باتن(تصویری)

بزودی آموزش تصویری نصب نرم افزار بیگ بلو باتن را برای شما آماده و در بخش مقالت سایت به انتشار میگزاریم.

 

اشتراک گذاری

 1. ما سایت نداریم آیا میشود از پنل خود بیگ بلوباتن برای ورود به کلاس ها استفاده کنیم؟

  • بله میتوانید از greenlight استفاده کنید که کلاس ها و … را در آن ایجاد و ورود و خروج نیز از این درگاه خواهد بود.

 2. برای برگرازی یک کلاس 250 نفره و وب کم آیا پیشنهادی دارید و از چه سرور مجازی باید استفاده شود؟

  • کلاس های بالای 50 نفر در صورتی که میکروفن و وبکم فعال داشته باشند باید از سرور اختصاصی استفاده کنند.
   در صورتی که این تعداد با نفرات محدود شده دسترسی به وبکم از 8( پیشفرض) به نهایت 35 الی 60 نفر با کیفیت low میتونید از سرور اختصاصی پلن 9 استفاده کنید.
   و حتما قید کنید در هنگام سفارش برای بیگ بلوباتن نیاز دارید تا از شبکه مخصوص بیگ بلوباتن فاماسرور استفاده کنید.

 3. برای وب سرویس های بیگ بلوباتن مطلبی وجود دارد؟
  ما میخواهیم با هر بار ایجاد کلاس با وب سرویس ظبط توسط وب سرویس ایجاد شود و دکمه شروع ظبط حذف شود آیا در وب سرویس این امکان وجود دارد؟

  • در لینک bigbluebutton api میتوانید به تمام وب سرویس های این پلتفرم دسترسی داشته باشید.
   بله امکان ایجاد شروع اتوماتیک ظبط و حذف دکمه شروع ظبط در api فراهم است.

 4. من مشکلی دارم و اون هم بعد از نصب و انجام مراحل ssl فعال نمیشه روی سرور و میکروفن نمیتونیم وصل کنیم.راح حلش چیست؟

  • اگر از نصب کننده اتوماتیک استفاده میکنید و اگر از سرور ایران استفاده میکنید و مشکلات ذکر شده را دارید لطفا متن ارور را ضمیمه کنید.

مقالات مرتبط این مطلب پیشنهاد می شود

خدمات فاما سرور

 • سرور مجازی

  سرور مجازی

  سرور مجازی یکی از سرویس های پر استفاده و مقرون بصرفه برای کسب و کارهای کوچک و خدمات سایر در ضمینه IT و شبکه میباشد که توان پشتیبانی از 128 هسته و 512 گیگ رم را دارد.

 • سرور اختصاصی

  سرور اختصاصی

  سرور های اختصاصی فاماسرور از دو گروه نسل جدید و پردازش سنگین استفاده میشود که میتوانید تا 155 گیگاهرتز پردازش و تا 1.5 ترابایت رم را در اختیار داشته باشید.

 • بیگ بلوباتن

  بیگ بلوباتن

  سرور بیگ بلوباتن اختصاصی و مجازی یکی از خدمات , برای استفاده از کلاس های آموزشی , جلسات و ... بصورت دوطرفه و با کیفیت تضمین شده میباشد.

 • هاست لینوکس

  هاست لینوکس

  در هاست لینوکس با منابع گوناگون امکان میزبانی از سایت های بزرگ و پر بازدید نیز وجود دارد و میتوان از مزایا و خدمات آن استفاده کرد.

 • هاست دانلود

  هاست دانلود

  هاست های دانلود فاماسرور میزبانی شده در دیتاسنتر های لول 1 ایران میباشد که با سخت افزار ها و استوریج های نسل جدید میزبانی و پشتیبانی میشوند.

 • ثبت دامنه

  ثبت دامنه

  ثبت دامنه های بین المللی , دامنه ir و دامنه های با پسوند های مختلف در فاماسرور پشتیبانی میشوند.