نویسنده: fema co
3 فوریه 2024
0 148
AnyDesk نفوذ هکرها به سرورهای خود را تأیید کرد

AnyDesk نفوذ هکرها به سرورهای خود را تأیید کرد

انی‌دسک (AnyDesk) اعلام کرد که اخیراً درگیر یک حمله سایبری شده است و هکرها به سیستم‌های آن دسترسی پیدا کرده‌اند.

شرکت انی‌دسک (AnyDesk) که اپلیکیشن آن برای کنترل از راه دور رایانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، اعلام کرد که اخیراً درگیر یک حمله سایبری شده است و هکرها به سیستم‌های آن دسترسی پیدا کرده‌اند. در جریان این حمله، ظاهراً کد منبع و گواهینامه‌های امضای کد دیجیتال خصوصی آن سرقت شده‌اند.

براساس گزارش BleepingComputer، انی‌دسک اولین‌بار پس از شناسایی نشانه‌هایی از یک حادثه در سرورهای خود متوجه این حمله شد. آن‌ها سپس با کمک شرکت امنیت سایبری CrowdStrike، یک طرح پاسخگویی به حمله را اجرا کردند. هرچند AnyDesk درباره اطلاعات سرقت‌شده در طول حمله، به هیچ جزئیاتی اشاره نکرده است، اما BleepingComputer می‌گوید که هکرها کد منبع و گواهینامه‌های امضای کد دیجیتال آن را سرقت کرده‌اند.

همچنین این شرکت تأیید کرده است که حمله آن‌ها شامل باج‌افزار نمی‌شود، اما به‌طور کلی اطلاعات زیادی در مورد حمله ارائه نشده است.

نحوه مقابله با حمله هکرها توسط AnyDesk

برای مقابله با این حمله نیز AnyDesk می‌گوید که گواهی‌های مربوط به امنیت را باطل کرده و در صورت لزوم، سیستم‌ها را اصلاح یا جایگزین کرده است. آن‌ها همچنین به مشتریان خود اطلاع داده‌اند که استفاده از Anydesk ایمن است و هیچ نشانه‌ای از تحت تأثیر قرارگرفتن اطلاعات کاربران وجود ندارد.

در بیانیه عمومی انی‌دسک آمده است:

«می‌توانیم تأیید کنیم که کنترل وضعیت را به‌دست گرفته‌ایم و استفاده از AnyDesk ایمن است. لطفاً مطمئن شوید که از آخرین نسخه با گواهی امضای کد جدید استفاده می‌کنید.»

هرچند AnyDesk اعلام کرده که هیچ کد احراز هویتی سرقت نشده است، اما از روی احتیاط به کاربران خود پیشنهاد کرده که رمز عبورشان را تغییر دهند. علاوه‌بر‌این، اگر کاربران در سایت‌های دیگر نیز از رمز عبور مشابهی استفاده می‌کنند، پیشنهاد شده است که در آن سایت‌ها نیز پسورد خود را تغییر دهید.

این شرکت هم‌اکنون جایگزینی گواهی‌های سرقت‌شده را آغاز کرده است و ظاهراً در نسخه 8.0.8 اپلیکیشن Anydesk که چند روز قبل منتشر شده بود، از یک گواهی جدید استفاده کرده است.

منابع:

digiato.com

اخبار مرتبط

خدمات فاما سرور

 • سرور مجازی

  سرور مجازی

  سرور مجازی یکی از سرویس های پر استفاده و مقرون بصرفه برای کسب و کارهای کوچک و خدمات سایر در ضمینه IT و شبکه میباشد که توان پشتیبانی از 128 هسته و 512 گیگ رم را دارد.

 • سرور اختصاصی

  سرور اختصاصی

  سرور های اختصاصی فاماسرور از دو گروه نسل جدید و پردازش سنگین استفاده میشود که میتوانید تا 155 گیگاهرتز پردازش و تا 1.5 ترابایت رم را در اختیار داشته باشید.

 • بیگ بلوباتن

  بیگ بلوباتن

  سرور بیگ بلوباتن اختصاصی و مجازی یکی از خدمات , برای استفاده از کلاس های آموزشی , جلسات و ... بصورت دوطرفه و با کیفیت تضمین شده میباشد.

 • هاست لینوکس

  هاست لینوکس

  در هاست لینوکس با منابع گوناگون امکان میزبانی از سایت های بزرگ و پر بازدید نیز وجود دارد و میتوان از مزایا و خدمات آن استفاده کرد.

 • هاست دانلود

  هاست دانلود

  هاست های دانلود فاماسرور میزبانی شده در دیتاسنتر های لول 1 ایران میباشد که با سخت افزار ها و استوریج های نسل جدید میزبانی و پشتیبانی میشوند.

 • ثبت دامنه

  ثبت دامنه

  ثبت دامنه های بین المللی , دامنه ir و دامنه های با پسوند های مختلف در فاماسرور پشتیبانی میشوند.