نویسنده: fema co
22 می 2020
0 108
وردپرس

وردپرس

اگر بخواهیم وردپرس را تعریف کنیم، پیشنهاد می دهیم وردپرس را مانند یک شخص حرفه ای و متخصص در کد نویسی بدانید که تحت اختیار شماست و شما با مدیریت خود قرار است به او بفهمانید که چه نوع طراحی می خواهید. این مدیریت و توانایی به کارگیری این نیروی متخصص را آموزش های وردپرس می نامند.

آموزش های وردپرس، یک ورود بی مقدمه به دنیای تجارت الکترونیک

انسان از روزی که بر روی کره خاکی شروع به زیستن کرد تا به امروز دوره های مختلفی را از سر گذرانده است. از دوره پارینه سنگی گرفته تا قرون وسطا، از دوران پیش از مسیح تا زمانی که انقلاب صنعتی تمام دنیا را در بر گرفت. انسان ناگزیر در یکی این دوره ها باید زندگی کند و با آن خو بگیرد. از ویژگی های هر دوره این است که به واسطه یک انقلاب شروع شده اند. اولین انقلاب زندگی بشریت که راه او را از حیوانات جدا کرد، به نوعی کشف آتش، موهبت بزرگ طبیعت بوده است. اختراع خط، ضرب سکه، رنسانس و اختراع لامپ دیگر انقلاب هایی بودند که مسیر زندگی بشریت را وارد جریان تازه ای کردند. امروز در عصری زندگی می کنیم که به یمن اختراع اینترنت، این انقلاب عظیم علمی و ارتباطی، آن را عصر ارتباط می نامیم.

اینترنت نه تنها مسیر بعدی زندگی بشریت را مشخص کرد، بلکه ساختارهای کلی زندگی را عوض کرد و در هر جزء آن وارد شد. از این رو همه ما ناگزیر به استفاده از اینترنت هستیم و نمی توانیم از آن دست بکشیم. این یعنی نیاز جامعه بشری به دروازه های اینترنتی به نام سایت. وقتی جایی نیازی باشد، یعنی می توان از رفع نیاز آن سود کسب کرد. بنابراین طراحی و ایجاد سایت نه تنها می تواند نیاز خود را در این زمینه را برطرف کند و از نظر مالی یک صرفه بزرگ اقتصادی محسوب شود، بلکه می توان از آن در جهت کسب درآمد بسیار استفاده ها کرد. اما طراحی سایت کاری است تخصصی و مهندسی که نیاز به دانش تخصصی برنامه نویسی و کد نویسی دارد که به نظر راه رسیدن به آن سخت باشد. اینجاست که آموزش های وردپرس مانند نوری در تاریکی به داد ما می رسد.

اگر بخواهیم وردپرس را تعریف کنیم، پیشنهاد می دهیم وردپرس را مانند یک شخص حرفه ای و متخصص در کد نویسی بدانید که تحت اختیار شماست و شما با مدیریت خود قرار است به او بفهمانید که چه نوع طراحی می خواهید. این مدیریت و توانایی به کارگیری این نیروی متخصص را آموزش های وردپرس می نامند.

وردپرس

به کارگیری یک واسطه به عنوان آموزش های وردپرس

به کارگیری یک واسطه به عنوان آموزش های وردپرس

همانطور که تعریف کردیم، وردپرس مانند یک واسطه بین شما و طراحی سایت عمل می کند. بنابراین عملا شما نیازی به یادگیری کد نویسی نخواهید داشت. این یعنی رسما چندین سال جلو افتاده اید و بی هیچ تخصص خاصی می توانید وارد دنیای بازاری الکترونیک شوید.

اما معمولا وقتی عنوان طراحی سایت به کار می بریم ناخودآگاه یاد برنامه نویسی و کد نویسی های پیچیده می افتیم. پس اگر در آموزش های وردپرس قرار نیست یک برنامه نویسی خاص یاد بگیریم، چه چیزهایی را آموزش می بینیم؟

در بالاتر به شکل کلی بیان کردیم که آموزش های وردپرس یعنی مدیریت یک برنامه نویسی و طراحی سایت اما این مدیریت در آموزش های وردپرس به چه صورت خواهد بود.

آموزش های وردپرس شامل موارد مختلفی است که به صورت کلی از عناوین زیر می تواند تشکیل شود:

۱-      خرید و راه اندازی یک هاست و دامنه

۲-      نصب وردپرس و توانایی راه اندازی آن  ( روش های مختلف نصب و کار با آن )

۳-      آموزش کار با پنل مدیریت وردپرس

۴-      آموزش نحوه کار با افزونه های وردپرس

۵-      آموزش قالب های مختلف وردپرس و نحوه نصب آن ها

۶-      مدیریت سایت و محتوا گذاری و مدیریت کاربران و مخاطبان

همانطور که مشاهده می کنید، آموزش های وردپرس در واقع به بخشی از راه اندازی یک سایت اختصاص ندارد. شما از طریق این آموزش های وردپرس می توانید یک سایت کامل را راه اندازی کنید و از فواید آن استفاده کنید. بدون این که بخواهید یک خط کدنویسی بدانید. در واقع شما مانند یک کشور جهان اولی عمل خواهید کرد. یک مهندس فوق العاده خوب برنامه نویس به نام ورد پرس را استخام میکنید و او با مدیریت شما مشغول یک طراحی دقیق و منسجم می شود.

مسلما کاملا مشخص است که عمده بحث های آموزش های وردپرس در قسمت های نصب و توانایی کار با وردپرس، آموزش کار با پنل مدیریت و نحوه کار با افزونه های مختلف می باشد. چرا که این ۳ می تواند پایه اساسی سایت شما را تشکیل دهد. اما این سخنان به معنی کم اهمیت بودن مورد های دیگر نمی باشد.

دیگر مزیت آموزش های وردپرس

دیگر مزیت آموزش های وردپرس

دیگر مزیت آموزش های وردپرس

با وجود این که اصلی ترین مزیت های آموزش های وردپرس این است که فرد را از داشتن تخصص های برنامه نویسی و کد نویسی تا حد بسیار زیادی بی نیاز می کند، می توان چندین مزیت دیگر برای آموزش های وردپرس در نظر گرفت.

اول این که افزونه های وردپرس از طراحی های گرافیکی و کاربری خیلی حرفه ای بهره می برند و به نوعی ما در وردپرس یک جهش گرافیکی را شاهد می باشیم. این جهش گرافیکی کاری کرده است که سایت ها از مدل و فرمی جدید بهره ببرند و جذابیت بصری بالایی داشته باشند.

اما همین عامل امروز رفته رفته تبدیل به یک نقطه ضعف برای آموزش های وردپرس محسوب می شود، چرا که با گسترش این آموزش ها رفته رفته اکثر سایت ها از این فرم استفاده می کنند و این باعث نزدیکی فرمتها به یکدیگر و در نهایت کاهش جذابیت می شود. اما شما نگران این مسئله نباشید، در وردپرس آنقدر دست شما برای طراحی و ایجاد انواع فرم ها باز است که می توانید چیزی جدیدتر به دنیای اینترنت اضافی کنید.

در نهایت به عنوان سخن آخر می توان گفت که آموزش های وردپرس از دو جنبه می تواند بسیار مقرون  به صرفه و اقتصادی محسوب شود. اول این که هر کسب و کار و هر کسی که می خواهد وارد دنیای اینترنت شود مسلما به یک سایت نیاز دارد. این آموزش ها می تواند فرد را از طراحان سایت بی نیاز کند. دوم این که یاد گرفتن آموزش های وردپرس به شما این امکان را می دهد که به طراحی سایت به دید یک شغل و کسب و کار پر سود نگاه کنید. شغلی که مطموئن باشید هیچگاه اشباع نخواهد شد و همیشه شما سود خود را خواهید داشت. کافی است به خودتان باور داشته باشید.

اشتراک گذاری

مقالات مرتبط این مطلب پیشنهاد می شود

خدمات فاما سرور

 • سرور مجازی

  سرور مجازی

  سرور مجازی یکی از سرویس های پر استفاده و مقرون بصرفه برای کسب و کارهای کوچک و خدمات سایر در ضمینه IT و شبکه میباشد که توان پشتیبانی از 128 هسته و 512 گیگ رم را دارد.

 • سرور اختصاصی

  سرور اختصاصی

  سرور های اختصاصی فاماسرور از دو گروه نسل جدید و پردازش سنگین استفاده میشود که میتوانید تا 155 گیگاهرتز پردازش و تا 1.5 ترابایت رم را در اختیار داشته باشید.

 • بیگ بلوباتن

  بیگ بلوباتن

  سرور بیگ بلوباتن اختصاصی و مجازی یکی از خدمات , برای استفاده از کلاس های آموزشی , جلسات و ... بصورت دوطرفه و با کیفیت تضمین شده میباشد.

 • هاست لینوکس

  هاست لینوکس

  در هاست لینوکس با منابع گوناگون امکان میزبانی از سایت های بزرگ و پر بازدید نیز وجود دارد و میتوان از مزایا و خدمات آن استفاده کرد.

 • هاست دانلود

  هاست دانلود

  هاست های دانلود فاماسرور میزبانی شده در دیتاسنتر های لول 1 ایران میباشد که با سخت افزار ها و استوریج های نسل جدید میزبانی و پشتیبانی میشوند.

 • ثبت دامنه

  ثبت دامنه

  ثبت دامنه های بین المللی , دامنه ir و دامنه های با پسوند های مختلف در فاماسرور پشتیبانی میشوند.