نویسنده: fema co
27 دسامبر 2020
0 159
پذیرش کلولوکیشن

پذیرش کلولوکیشن

در مورد خدمات پذیرش کلولوکیشن فاما سرور بیشتر بدانید , در این پست به موارد مجاز و پذیرش اشاره میکنیم.

کلولوکیشن چیست؟

همانگونه که در پست های قبلی در مورد این موضوع مقاله تنظیم کردیم در این پست به نحوه پذیرش و مزایا ی خدمات کلولوکیشن اشاره خواهیم داشت . در اصل اجاره یک واحد از رک جهت نگهداری و استفاده از خدمات پهن باند را به عبارت ساده کلولوکیشن مینامند که واحد های آن بسته به ارتفاع سرور و عمق آن تعیین میشود.

نسبت استفاده از پهن باند در فاما سرور ۱ به ۱۰ میباشد یعنی به ازای هر یک گیگ دانلود ۱۰ گیگ آپلود نیاز است تا ترافیک بصورت عادلانه و نامحدود استفاده شود که در بعضی از دیتاسنتر ها این رقم یک به چهار و یک به یک بود که بنا به سیاست های شرکت های مختلف یا سیاست را تغییر دادند و یا برشکست شدند و اعلام تخلیه فوری به کاربران کردند.

رقم محاسبه دیتاسنتر هار خارجی نیز متفاوت است مثلا در دیتاسنتر هرتزنر (سرور مجازی آلمان . سرور ترید) که ما نیز در آنجا خدمات کلولوکیشن انجام دادیم برای سرور های مجموعه خودمان ان رقم نامحدود است بسته به سرعت شبکه ای که ارایه میدهند. برفرض سرعت پورت ۱ گیگ برای دانلود ۸۰ مگابایت بصورت متعارف میباشد که این سرعت برای پورت ۱۰ گیگ باید به ۸۰۰ مگابایت بر ثانیه برسد که بسته به کیفیت و بار شبکه گاه بالاتر از حد مجاز و گاه پایینتر است. پس تفاوت پورت نامحدود ۱۰ گیگ با پورت نامحدود ۱ گیگ بسیار است و سیاست ها بسته به نوع سرویس و خدمات تعیین میشود.

 

اینترنت نامحدود

عملا این جمله نامحدود وجود خارجی ندارد و به یقین هیچ دیتاسنتری خدمات نامحدود ارایه نمیدهد بلکه روی خدمات محدود شده به شما نامحدود ارایه میدهد که مثلا اگر پورت ۱ گیگ داشته باشید با ریت دانلود ۸۰ مگ یک سقف دیتا را بیشتر نمیتوانید در ماه دانلود کنید پس نامحدود واقعی وجود ندارد بلکه بازی با الفاظ است که بر حسب تولید ترافیک یا محتوا محدود شده برچسب نامحدود را برای شما بنمایش میگذارند.

در داخل کشور نیز به هیمن روال است . چه بسا همکاران و شرکت های زیادی به رقم یک به چهار و حتی یک به یک نیز سرویس تحویل مشتری داده اند که اکثرا یا برای وی پی ان و یا برای پراکسی سرور از آنها استفاده میشد که بنا به دلایلی که ذکر شد دیگر توان ارایه این خدمات را ندارند.

در صورتی که محتوای تولید شده بالا باشد شرکت هایی هستند که این ترافیک را خریداری میکنند , مثلا سایت های دانلود که ترافیک بالایی در دانلود کاربر دارند به ازای هر گیگ یا هر ترابایت مبلغ خوبی را از پرووایدر دریافت میکنند که باز هم طبق سیاست های قبلی اکثر سایتهای دانلود فیلم و … یا از دسترسی خارج شدند و یا ترافیک آنها بصورت آزاد محاسبه و رقم سنگینی را برای صاحبان سایت و … بریده شد که البته بخشی از این موضوع بسته به تغییر سیاست های سایت های فیلم بر پایه شبکه نمایش خانگی میباشد که به آن ورود نمیکنیم.

نتیجه را خدمتتان عرض میکنم نامحدود وجود ندارند لبکه یا نامحدود محدود شده دارید یا محدود شده دارید ولی ترافیک محدود شده شما را خریداری میکنند.

 

سیاست های یک به چند:

برای محاسبه دقیق چند مثال را با هم مرور کنیم, اگر شما مثلا در گوگل سرچ کنید جعبه ابزار فاما سرور برای شما پست مربوط به سایت مارا پیشنهاد میکند که در سرور های ما هاست شده هستند. در صورتی که مثلا یک فایل با حجم یک گیگ از سایت ما دانلود کنید حجم ۱ گیگ از اینترنت شما کسر میگردد و سرور های ما ۱ گیگ را برای شما آپلود کرده اند.

این روال برای سرور های میرور و … نیز یکسان است تا زمانی که کاربر دانلود میکند پس سرور آپلود میکنید و بلعکس زمانی که ما بر روی سرور ۱ گیگ را برای شما آماده و آپلود میکنیم روی سرور تا برای شما قابل نمایش باشد سرور دانلود میکند و کاربر که ما هستیم آپلود.

 

واحد اندازه گیری در کلولوکیشن

رک چیست؟ به محفظه ای فلزی جهت نگهداری تجهیزات شبکه ای و رایانه ای رک میگویند. که بسته به ارتفاع و حجم آن تقسیم بر یونیت میشوند مثلا یک رک ۲۸ یونیت است و یک رک ۴۲ یونیت که استاندارد رک های دیتاسنتر ۴۲ یونیت میباشند.

یونیت چیست؟ به واحد اندازه گیری ارتفاع در رک یونیت میگویند که هر ۱ یونیت معادل ۴ سانتیمتر و ۴۴۵ صدم سانتیمتر است(۴٫۴۴۵) .یا هر یونیت معادل ۳ سوراخ مربعی در ارتفاع مشخص.

هر رک از انواع مختلفی تشکیل شده است که در چند بخش تقسیم میشوند:

۱- رک های دیواری( برای تجهیزات سوییچ و دی وی آر و تجهیزاتی که به یونیت کمتری نیاز داشته باشند)

۲- رک های ایستاده(شامل رک های مینی و فول رک میباشند که بسته به نوع های مختلف از ۲۴ تا ۴۲ یونیت میباشند.

۳-رک های ایستا که برای مصارف برقی و تجهیزات مخابراتی استفاده میشوند.

تصویر زیر مینی رک ۲۸ یونیت ما میباشد که برای استفاده از سرور های تاور و سوییچ و تجهیزات دوربین مدار بسته شرکت میباشد که آرایش رک منظمی ندارند و صرفا استفاده از آنها لوکال میباشد.

رک 28 یونیت

رک ۲۸ یونیت

برای توضیح در مورد واحد اندازه گیری در کنار سرور ها و سوییچ و … خط قرمز کشیده شده است که سرور قسمت پایین که به آن سرور تاور گفته میشود دارای ۵ یونیت و سرور بالای آن دارای ۲ یونیت و به ترتیب بالاتر ۴ یونیت و ۴ یونیت و سوییچ و و… هر کدام ۱ یونیت را اشغال کرده اند.

 

 

پذیرش کلولوکیشن

 

برای پذیرش خدمات کلولوکیشن میتوانید با پشتیبانی و یا با شماره ۰۲۱۶۵۵۳۴۱۳۰ ارتباط برقرار کنید و یا در قسمت تیکتینگ اقدام به طرح سوال کنید تا شرایط کامل براش ما توضیح داده شود.

فاما سرور در دیتاسنتر های افرانت – لایزر – آسیاتک برج میلاد – بزودی آسیاتک برج میلاد منفی ۲ – و آسیا تک لایزر دارای رک میباشد که بسته به نیاز مشتریان خدمات و محتوا آنها در رک های افرا و آسیاتک پذیرش کلولوکیشن خواهند شد.

 

برخی از شرایط و قوانین مهم را بازگو میکنیم تا در صورتی که شرایط شامل شما شود اقدام به طرح خدمات پذیرش کلولوکیشن کنید:

۱- ثبت نام حقیقی یا حقوقی

۲- احراز هویت

۳-اجاره ها بصورت ماهیانه با ۹% مالیات برای کاربران حقوقی و حقیقی

۴- عقد قرار داد رسمی

۵- در صورت اجاره نصف رک یک پورت ۱۰ جی ارایه میگردد

۶- در صورت فول رک نیز پورت ۱۰ جی ارایه میگردد.

۷- برای فول رک ۳۲ عدد آیپی رایگان ارایه میگردد.

۸ – هزینه آیپی جداگانه هر آیپی ۱۸ هزار تومان برای افرانت, هر آیپی ۲۵ هزار تومان برای آسیاتک میباشد. که حداقل سفارش رنج ۳۲ عددی برای فول رک و ۱۶ تایی برای نیم رک میباشد.

۹- عدم ارایه سرویس به سایت های قمار – فیلم – وی پی ان – پراکسی – و هرگونه فعالیت که در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی نباشد.

۱۰- در صورت استفاده از خدمات بند ۹ سرویس بدون اطلاع قبلی مسدود و برای رفع اتهام به مراجع قضایی معرفی میگردد.

۱۱- هر فول رک دارای پهن باند محدود شده ای میباشد که بسته به سیاست های دیتانستر ها رقم آن متفاوت میباشد و به ازار هر ۱۰۰ گیگ ۲۵ هزار تومان از کاربر اخذ میشود.

۱۲- هر فول رک دارای برق محدودی میباشد که در سررسید فاکتور برای ماه قبل گراف آن ارایه میگردد و هر رک مجاز به استفاده ۵ kw میباشد.

۱۳- ۱ پورت رایگان برق با توان محدود شده از طرف دیتاسنتر ها برای هر یونیت لحاظ شده است.

۱۴– یک پورت ۱ گیگ به ازای هر یونیت توسط دیتاسنتر لحاظ شده است که در نیم رک و فول رک ها  تجهیزات به عهده کاربر میباشد.

۱۵- فاما سرور برای هر یونیت ۱ پورت برق رایگان و ۱ پورت ۱ گیگ شبکه در نظر گرفته است.

۱۶-پهنای باند مصرفی به ازای هر یونیت با رعابت قانون یک به ده نامحدود میباشد .

۱۷- حق کپی رایت در صورتی که مولف شاکی آن باشد رعایت میگردد.

۱۸- امکان مراجعه برای تغییرات خارج از پلاک سرور مانند (فلش , سی دی رام , افزایش پورت شبکه , درج هارد , و…) که خارج از پلاک سرور ها باشند به عهده فاما سرور میباشد در غیر اینصورت تغییراتی مانند تعویض سی پی یو یا رم یا … که نیاز به باز کردن پلاک سرور باشد به عهده کاربر در محیط دیتاسنتر میباشد.

 

با تمام قوانین و مقرراتی که ذکر کردیم که بصورت عمومی برای دیتاسنتر ها تعریف شده میباشد جهت استعام قیمت با ما تماس بگیرید.

کلولوکیشن دیتاسنتر افرا , کلولوکیشن دیتاسنتر آسیاتک , کلولوکیشن دیتاسنتر لایزر.

 

 

اشتراک گذاری

مقالات مرتبط این مطلب پیشنهاد می شود

خدمات فاما سرور

 • سرور مجازی

  سرور مجازی

  سرور مجازی یکی از سرویس های پر استفاده و مقرون بصرفه برای کسب و کارهای کوچک و خدمات سایر در ضمینه IT و شبکه میباشد که توان پشتیبانی از 128 هسته و 512 گیگ رم را دارد.

 • سرور اختصاصی

  سرور اختصاصی

  سرور های اختصاصی فاماسرور از دو گروه نسل جدید و پردازش سنگین استفاده میشود که میتوانید تا 155 گیگاهرتز پردازش و تا 1.5 ترابایت رم را در اختیار داشته باشید.

 • بیگ بلوباتن

  بیگ بلوباتن

  سرور بیگ بلوباتن اختصاصی و مجازی یکی از خدمات , برای استفاده از کلاس های آموزشی , جلسات و ... بصورت دوطرفه و با کیفیت تضمین شده میباشد.

 • هاست لینوکس

  هاست لینوکس

  در هاست لینوکس با منابع گوناگون امکان میزبانی از سایت های بزرگ و پر بازدید نیز وجود دارد و میتوان از مزایا و خدمات آن استفاده کرد.

 • هاست دانلود

  هاست دانلود

  هاست های دانلود فاماسرور میزبانی شده در دیتاسنتر های لول 1 ایران میباشد که با سخت افزار ها و استوریج های نسل جدید میزبانی و پشتیبانی میشوند.

 • ثبت دامنه

  ثبت دامنه

  ثبت دامنه های بین المللی , دامنه ir و دامنه های با پسوند های مختلف در فاماسرور پشتیبانی میشوند.