سرور مجازی ایده آل

سرور مجازی ایده آل

سرور مجازی ایده آل یا وی پی اس بصورت VPS مخفف عبارت Virtual Private Server به معنی سرور مجازی خصوصی است. سرور مجازی بخشی از یک سرور اختصاصی کامل است. اینکار با مجازی سازی انجام می شود. به اینصورت که یک سرور به چند بخش تقسیم میشود که مقاصد مختلف از آنها استفاده کرد. با توجه به اینکه منابع یک سرور کامل به چند بخش تقسیم می شود اغلب و در شرایط یکسان، هزینه خرید سرور مجازی نسبت به سرور اختصاصی پایین تر است.

ویژگیهای سرور مجازی خوب

سرور مجازی ایده آل

سرور مجازی ایده آل

سرور مجازی  به چندین دسته تقسیم میشوند که میتوان سرور vps و سرور vds را جز مهمترین دسته بندی ها دانست که در ساده ترین مثال میتوان به تقسیم منابع نسبت به یکدیگر و تفاوت قدرت پردازشی نسبت به منابع اختصاصی و منابع اشتراکی مقایسه کرد.

ویژگیهای سخت افزاری و نرم افزاری در کنار یکدیگر میتوانند مهمترین خاصیت که خدمت رسانی است را در یک قاب داشته باشد به عناوین زیر دقت کنید:

  • فرکانس منابع سخت افزاری Ram و Cpu
  • توزیع و سال ساخت RAM
  • نوع و نسل پردازنده
  • مجازی ساز
  • منابع پهنای باند
  • پیکربندی صحیح
  • نوع و نسل هارد(sata , sas , ssd , nvme)
  • Raid cash و نوع raid سخت افزاری
  • تجهیزات اتاق سرور(سوییچ , کابل اتصال, نوع اتصال , کیفیت و سال تولید, پیکربندی شبکه)
  • دمای محیط که شامل دمای اتاق سرور و دمای پردازشگر ها و رم ها میباشد

همه این موارد میتواند در کارایی و قدرت پردازش تاثیر خیلی زیادی داشته باشند که متاسفانه هنگام سفارش محصول شفاف سازی نمیشود و به قدرت پردازش هر هسته پردازشگر و میزان فضای رم و هارد بسنده میکنند.

سرور مجازی ایران

تفاوت سرور مجازی ایران با سرور مجازی آلمان برای مثال فقط نوع محل کلولوکیشن سرور ها میباشد که برای دسترسی کاربران و سرویس گیرندگان مورد استفاده قرار میگیرد و ملاک های سخت افزاری و مورادی که ذکر شد در همه سرور ها قابل مقایسه است و سک سرور مجازی خوب باید ملاک های ذکر شده را داشته باشند.

برای مثال سرور مجازی بیگ بلو باتن ایران با سایر لوکیشن ها یکی میباشد اما تفاوت اصلی پهن باند مورد استفاده و cdn هایی است که مورد استفاده قرار میگیرد , برفرض مثال تا زمانی که کاربران در ایران میتوانند از سرور مجازی با پینگ پایین تر و سرعت پهن باند بیشتری استفاده کنند تعویض لوکیشن محل کولولوکیشن جایز نیست و تلفات پینگ و مصرف پهن باند بین المللی را شامل میشود در صورتی که اگر محل استقرار سرور های داخل کشور مصرف کننده باشد میتوان در اتلاف پهنای باند داخلی , سرعت بالاتر و پینگ پایینتر ,صرفه جویی کرد.نکات را باید بدرستی رعایت و بدرستی انتخاب کرد تا همیشه یک سرور مجازی ایده آل داشته باشید ,این موضوع خیلی مهم است که شما چه استفاده ای در چه حجمی از داده را صرف vps میکنید و همین باعث میشود تا همیشه درست انتخاب کنید.

منبع فاما سرور

نظرات کاربران

مطالب مرتبط
دور زدن تحریم صرافی باینانس
دور زدن تحریم صرافی باینانس

در این مقاله در ضمینه تحریم های صرافی باینانس و نحوه دور زدن تحریم صرافی باینانس اشاره میکنیم.   سرور…

سرور اسپانسری
سرور اسپانسری

فاما سرور جهت تقویت و گسترش خدمات مشاغل زیر اقدام به ارایه خدمات سرور اسپانسری مینماید.   اسپانسر به واژگان…

سرور مجازی بیگ بلو باتن
سرور مجازی بیگ بلو باتن

فاما سرور با ارایه بهترین سرور های داخلی و سرور مجازی بیگ بلو باتن را برای استفاده های آموزشی و…

درباره فناوران آساک

فاما سرور از گروه شرکت های فاما نام گذاری و تشکیل شده است که در قسمت فوتر میتوانید با خدمات دیگر ما نیز آشنا بشوید و خرسندیم که در این راه و برای رسیدن به موفقیت در کنار شما خواهیم بود.

سرور مجازی ایران

سرور اختصاصی ایران

سرور مجازی آلمان

سرور مجازی ترید

سرور مجازی فرانسه

سرور مجازی

سرور ایران

وبینار

سرور بیگ بلو باتن

سرور مجازی فنلاند

سرور باینانس

سرور مجازی انگلیس