آتش سوزی دیتاسنتر ovh

آتش سوزی دیتاسنتر ovh

یکی از دیتاسنتر های شرکت ovh که در استراسبورگ فرانسه بود بطور کامل در آتش سوخت.(آتش سوزی دیتاسنتر ovh)

آتش سوزی دیتاسنتر ovh

آتش سوزی دیتاسنتر ovh

دیتاسنتر ovh

یک شرکت رایانش ابری است که خدمات سرور مجازی، سرور اختصاصی و مابقی وب سرویس ها را به مشتریان خود ارائه میدهد. این شرکت در سال ۱۹۹۹ در فرانسه تاسیس گردیده است. OVH دارای یک شبکه ی اختصاصی با سرعت ۱۴ ترابایت بر ثانیه است. هر کدام از دیتاسنتر های این شرکت به این شبکه متصل هستند که نتیجه ی آن امنیت و سرعت بالای سرورهاست. OVH از آخرین تکنولوژی های روز در سرور های خود استفاده می کند و ظرفیت سرور های آن نیز به طور مداوم در حال افزایش است. OVH دارای ۲۷ دیتاسنتر در سراسر جهان است.

 

آتش به جان ovh افتاد

«Octave Klaba», مدیر عامل شرکت ovh در تویتر نسبت به واکنش کاربران به عدم دسترسی به سرویس ها واکنش نشان داد و اعلام کرد که دیتاسنتر sbg2 بصورت کامل از بین رفته است و پشنهاد داد که مکانیزم بازیابی را فعال کنند.

بصورت دقیق این حادثه با اعلام قبلی پیشبینی شده است و در اطلاعیه عنوان کرده بودند که در ساعات مقرر جهت تعویض کابل برق(power cable) احتمال اختلال در اتصال وجود دارد که حادثه گریبانگیر این شرکت شد و ساختمان sbg2 بصورت کامل در آتش سوخت و نیمی از sbg1 هم آسیب دیده.

این دیتاسنتر که در استراسبورگ فرانسه است از ۴ اسلایس یا ساختمان تشکیل شده است با نام های sbg1,sbg2,sbg3,sbg4 که شماره ۲ کامل سوخته و شماره ۱ نیز نیمی از آن نابود شده است.

دسترسی به هر ۴ اسلایس موقتا قطع میباشد که زمان دقیقی برای شروع فعالیت دیتاسنتر های آسیب ندیده (sbg3,sbg4) اعلام نشده.

 

در مورد ovh بیشتر بدانید:

OVH همانند سه بازیگر اصلی خدمات ابری یعنی آمازون وب سرویس (AWS)، مایکروسافت اژور (Azure) و Google Cloud معروف نیست، یکی از کمپانی‌های شناخته شده در این زمینه بوده و اکثر ۲۷ دیتاسنتر آن در اروپا و تعدادی نیز در آمریکای شمالی و آسیا-اقیانوسیه قرار گرفته‌اند.

سال ۲۰۱۷ که شرکت VMware در حال آماده‌سازی برای خروج از بازار ابری بود، OVH کسب و کار ابری این شرکت (vCloud Air) را خریداری کرد.

دیتاسنتر استراسبورگ پیش از این نیز دچار مشکل جدی شده است. سال ۲۰۱۷ قطعی برق، کل دیتاسنترهای مجموعه را برای مدت زمان طولانی خاموش کرد. مدیرعامل OVH از این حادثه به عنوان «بدترین اتفاقی که می‌توانست برای این شرکت رخ دهد» یاد کرد.

 

عدم اتصال به سرور ها ovh

با توجه به حادثه پیش آمده تعدادی از کاربران ما نیز دچار مشکل شده اند که بسرعت اطلاعات سرور آنها restore شد و با هماهنگی با تیم پشتیبانی میتوانند اطلاعات سرور جایگزین و جدید را بازیابی و راه اندازی مجدد کنند و نگرانی بابت وجود مشکل و نبود بک آپ پشتیبانی نداشته باشید.

در صورتی که بصورت مستقیم از دیتاسنتر ovh خرید کردید و در حال استفاده از خدمات میباشید و در صورتی که بک آپ از سرویس خود ندارید میتوانید مکانیزم بازیابی را فعال کنید و ممکن است down time از ۱ الی ۴ روز داشته باشید .

 

 

آتش سوزی دیتاسنتر ovh- (Datacenter fire ovh )فاما سرور

نظرات کاربران

 • سلام. با آتش سوزی ایجاد شده و از دسترس خارج شدن برخی سایت ها آیا اطلاعات آن ها هم از بین می رود؟!

  6 ماه پیش

  • fema co

   سلام در صورتی که از کاربران ما هستید خیر و بصورت هفتگی بک آپ تهیه میشود از سرور های مجازی ولی در اگر بصورت مستقیم خرید کرده باشید از ovh و بعد از مکانیزم بازیابی ناموفق بودید دیتا شما از بین رفته است.

   6 ماه پیش

مطالب مرتبط
میرور رسمی
میرور رسمی

با معرفی بخش جدید میرور رسمی در خدمت شما عزیزان هستیم , میرورهای مربوطه به سیستم عاملهای ubunto , centos…

تقلا در برابر آموزش و پروش مدرن
تقلا در برابر آموزش و پروش مدرن

در این مقاله در مورد تقلا در برابر آموزش و پروش مدرن که گریبانگیر فرزندانمان میشود مارا همراهی کنید.  …

باگ امنیتی خطرناک در ویندوز سرور
باگ امنیتی خطرناک در ویندوز سرور

بتازگی یک باگ بسیار خطرناک که با عنوان باگ امنیتی خطرناک در ویندوز سرور بوجود آمده است, مدیران امنیتی و…

درباره فناوران آساک

فاما سرور از گروه شرکت های فاما نام گذاری و تشکیل شده است که در قسمت فوتر میتوانید با خدمات دیگر ما نیز آشنا بشوید و خرسندیم که در این راه و برای رسیدن به موفقیت در کنار شما خواهیم بود.

سرور مجازی ایران

سرور اختصاصی ایران

سرور مجازی آلمان

سرور مجازی ترید

سرور مجازی هلند

سرور مجازی

سرور ایران

وبینار

سرور بیگ بلو باتن

سرور مجازی فنلاند

سرور بایننس

سرور مجازی انگلیس

سرور ترید

ادامه در مرورگر
برای نصب روی Add to Home Screen را انتخاب کنید
Add to Home Screen را انتخاب کنید
فاما سرور
Get our web app. It won't take up space on your phone.
نصب
این پست را در ...
فاما سرور
Chrome