نویسنده: fema co
14 فوریه 2020
0 178
تفاوت Lite speed و Nginx

تفاوت Lite speed و Nginx

یکی از سوالات رایج در انتخاب وبسرور (تفاوت Lite speed و Nginx) میباشد , انتخاب بین 2 وبسرور بینظیر واقعا دشوار است ولی در صورت داشتن نقشه مسیر این مهم بسیار ساده خواهد بود.

 

تفاوت Lite speed و Nginx

 

در  این مقاله  در مورد تفاوت Lite speed و  Nginx صحبت میکنیم و از تفاوت ها و… بیشتر آشنا میشویم همینطور میتوانید موضوعات مشابه به موضوع فعلی را در لینک های زیر مشاهده کنید.

مقاله های مختلفی در خصوص آموزش دستورات لینوکسی  و تفاوت nginx رایگان و لایسنس دار صحبت کرده ایم.

وب سرور:

در این مقاله مختصر توضیحی در خصوص تفاوت میان دو وب سرور Lite speed و Nginx خواهیم داشت. همانطور که می دانید هر دو این وب سرورها نسخه رایگان و لایسنس دار دارند. در نتیجه از نظر هزینه تفاوتی با یکدیگر ندارد.

تفاوت Lite speed و Nginx

تفاوت Lite speed و Nginx

زمانی که بحث از مقایسه پیش می آیند اصولا لایت اسپید را به آپاچی مقایسه می کنند ولی به صورت کلی لایت اسپید شباهت های زیادی با Nginx دارد. در نتیجه مقایسه این دو می تواند مفیدتر از مقایسه آن یا آپاچی باشد.

تفاوت ها:

حال مختصر توضیحی از تفاوت های آنها خواهیم گفت. برخلاف Nginx ، وب سرور لایت اسپید به راحتی فایل هایی که برای آپاچی طراحی شده است مانند mod_security ، mod_rewrite را به راحتی می خواند ولی متاسفانه ngnix این قابلیت را ندارد.

یکی از تفاوت های زیاد Nginx این است که امکان خواند فایل .htacess را ندارد. در حقیقت این یکی از ضعف های بسیار بزرگ Nginx می باشد. با این حال لایت اسپید به خوبی قابلیت مورد نظر را دارد و .htaccess را ساپورت می کند.

یکی دیگر از تفاوت های لایت اسپید پنل مدیریت آن در کنترل پنل هایی مانند دایرکت ادمین، سی پنل و پلسک می باشد. Nginx فاقد کنترل پنل می باشد.

از دیگر ویژگی های مثبت Nginx این است که بازدیدهای بالا را به خوبی مدیریت می کند ولی این مدیریت از سمت وب سرور لایت اسپید به خوبی Nginx نمی باشد.

این یکی از مزیت های مهم وب سرور مذکور است که طرفداران بخصوصی را اطراف خود جمع کرده است.

قوانین ModSecurity

هر دو وب سرورها خوشبختانه از قوانین ModSecurity استفاده می کنند و اجازه حملات متعدد را به سرور نمی دهند. از نظر عملکرد هر دوی وب سرور ها مانند یکدیگر می باشند.

همانطور که در مقاله نیز مشاهده کرده اید هر دو وب سرورها مزیت و معایت خاص خود را دارند. در نتیجه بر اساس کاربری خود بر روی سرور می بایست بهترین وب سرور را انتخاب نمایید.

امیدواریم این مقاله برای شما آموزنده باشد.

تفاوت Lite speed و Nginx – فاما سرور

 

اشتراک گذاری

تفاوت اصلی این 2 وبسرور در چیست؟

انجنیکس بیشتر برای سایتهای پربازدید استفاده میشود البته نسخه لایسنس دار آن و البته لایت اسپید هم نسه پر طرفداری است ولی بسته با نرخ بازدی در دقیقه و نوع بارگزاری پهن باند سرور اصلی نوع این 2 رو مشخص میکند.

برای سایت های پربازدید کدام مناسب است؟

بسته به نوع کارایی وبسایت متفاوت است , مثلا سایت های پربازدید دولتی و .. با انجنیکس پشتیبانی میشود و سایت های محتوایی که ویدیو دارند با لایت اسپید ولی ترکیب انجنیکس با آپاچی هم بینظیر است.

مقالات مرتبط این مطلب پیشنهاد می شود

خدمات فاما سرور

 • سرور مجازی

  سرور مجازی

  سرور مجازی یکی از سرویس های پر استفاده و مقرون بصرفه برای کسب و کارهای کوچک و خدمات سایر در ضمینه IT و شبکه میباشد که توان پشتیبانی از 128 هسته و 512 گیگ رم را دارد.

 • سرور اختصاصی

  سرور اختصاصی

  سرور های اختصاصی فاماسرور از دو گروه نسل جدید و پردازش سنگین استفاده میشود که میتوانید تا 155 گیگاهرتز پردازش و تا 1.5 ترابایت رم را در اختیار داشته باشید.

 • بیگ بلوباتن

  بیگ بلوباتن

  سرور بیگ بلوباتن اختصاصی و مجازی یکی از خدمات , برای استفاده از کلاس های آموزشی , جلسات و ... بصورت دوطرفه و با کیفیت تضمین شده میباشد.

 • هاست لینوکس

  هاست لینوکس

  در هاست لینوکس با منابع گوناگون امکان میزبانی از سایت های بزرگ و پر بازدید نیز وجود دارد و میتوان از مزایا و خدمات آن استفاده کرد.

 • هاست دانلود

  هاست دانلود

  هاست های دانلود فاماسرور میزبانی شده در دیتاسنتر های لول 1 ایران میباشد که با سخت افزار ها و استوریج های نسل جدید میزبانی و پشتیبانی میشوند.

 • ثبت دامنه

  ثبت دامنه

  ثبت دامنه های بین المللی , دامنه ir و دامنه های با پسوند های مختلف در فاماسرور پشتیبانی میشوند.