تفاوت Lite speed و Nginx

تفاوت Lite speed و Nginx

تفاوت Lite speed و Nginx

 

در  این مقاله  در مورد تفاوت Lite speed و  Nginx صحبت میکنیم و از تفاوت ها و… بیشتر آشنا میشویم همینطور میتوانید موضوعات مشابه به موضوع فعلی را در لینک های زیر مشاهده کنید.

مقاله های مختلفی در خصوص آموزش دستورات لینوکسی  و تفاوت nginx رایگان و لایسنس دار صحبت کرده ایم.

وب سرور:

در این مقاله مختصر توضیحی در خصوص تفاوت میان دو وب سرور Lite speed و Nginx خواهیم داشت. همانطور که می دانید هر دو این وب سرورها نسخه رایگان و لایسنس دار دارند. در نتیجه از نظر هزینه تفاوتی با یکدیگر ندارد.

تفاوت Lite speed و Nginx

تفاوت Lite speed و Nginx

زمانی که بحث از مقایسه پیش می آیند اصولا لایت اسپید را به آپاچی مقایسه می کنند ولی به صورت کلی لایت اسپید شباهت های زیادی با Nginx دارد. در نتیجه مقایسه این دو می تواند مفیدتر از مقایسه آن یا آپاچی باشد.

تفاوت ها:

حال مختصر توضیحی از تفاوت های آنها خواهیم گفت. برخلاف Nginx ، وب سرور لایت اسپید به راحتی فایل هایی که برای آپاچی طراحی شده است مانند mod_security ، mod_rewrite را به راحتی می خواند ولی متاسفانه ngnix این قابلیت را ندارد.

یکی از تفاوت های زیاد Nginx این است که امکان خواند فایل .htacess را ندارد. در حقیقت این یکی از ضعف های بسیار بزرگ Nginx می باشد. با این حال لایت اسپید به خوبی قابلیت مورد نظر را دارد و .htaccess را ساپورت می کند.

یکی دیگر از تفاوت های لایت اسپید پنل مدیریت آن در کنترل پنل هایی مانند دایرکت ادمین، سی پنل و پلسک می باشد. Nginx فاقد کنترل پنل می باشد.

از دیگر ویژگی های مثبت Nginx این است که بازدیدهای بالا را به خوبی مدیریت می کند ولی این مدیریت از سمت وب سرور لایت اسپید به خوبی Nginx نمی باشد.

این یکی از مزیت های مهم وب سرور مذکور است که طرفداران بخصوصی را اطراف خود جمع کرده است.

قوانین ModSecurity

هر دو وب سرورها خوشبختانه از قوانین ModSecurity استفاده می کنند و اجازه حملات متعدد را به سرور نمی دهند. از نظر عملکرد هر دوی وب سرور ها مانند یکدیگر می باشند.

همانطور که در مقاله نیز مشاهده کرده اید هر دو وب سرورها مزیت و معایت خاص خود را دارند. در نتیجه بر اساس کاربری خود بر روی سرور می بایست بهترین وب سرور را انتخاب نمایید.

امیدواریم این مقاله برای شما آموزنده باشد.

فاما سرور

famaserver.com

نظرات کاربران

مطالب مرتبط
net framework
نصب دات نت فریم ورک در ویندوز ۲۰۱۶ سرور

در این مقاله با شما عزیزان به مقوله نصب دات نت فریم ورک در ویندوز ۲۰۱۶ سرور همراه هستیم که…

آموزش نصب Jitsi Meet در debian 10
آموزش نصب Jitsi Meet در debian 10

در نوشته آموزش نصب Jitsi Meet در debian 10 به موضوع نصب jitsi meet در سرور های دبین ۱۰ را…

تغییر حجم آپلود فایل دایرکت ادمین
تغییر حجم آپلود فایل دایرکت ادمین

در این نوشته آموزش تغییر حجم آپلود فایل دایرکت ادمین را مرور خواهیم کرد و ویدیو آموزشی و توضیحات تصویری…

درباره فناوران آساک

فاما سرور از گروه شرکت های فاما نام گذاری و تشکیل شده است که در قسمت فوتر میتوانید با خدمات دیگر ما نیز آشنا بشوید و خرسندیم که در این راه و برای رسیدن به موفقیت در کنار شما خواهیم بود.

سرور مجازی ایران

سرور اختصاصی ایران

سرور مجازی آلمان

سرور مجازی ترید

سرور مجازی هلند

سرور مجازی

سرور ایران

وبینار

سرور بیگ بلو باتن

سرور مجازی فنلاند

سرور بایننس

سرور مجازی انگلیس

سرور ترید