تنظیم آیپی در اوبونتو ۱۶٫۰۴

تنظیم آیپی در اوبونتو 16.04

با آموزش تنظیم آیپی در اوبونتو ۱۶٫۰۴ از وبلاگ فاما سرور و دسته آموزشهای اوبونتو در خدمت شما هستیم و قصد داریم در مورد تغییر آیپی و تنطیمات آن مطالبی را مرور کنیم.

اوبونتو چیست و چه برتری نسبت به ویندوز دارد؟

همه‌ی ما ویندوز را دوست داریم و بدون شک می‌دانیم سیستم عامل فوق العاده‌ای است، اما اگر به شما بگوییم اوبونتو سیستم عامل بهتری است، عکس العمل شما چگونه خواهد بود؟ ممکن است بخندید و با اطمینان بگویید امکان ندارد سیستم عاملی بهتر از ویندوز وجود داشته باشد. اما قصد ما آشنایی بیشتر شما با سیستم عامل اوبونتو لینوکس است و در دسته اوبونتو آموزش های مختلفی از قدرت این سیستم عامل شگفت انگیز قرار میدهیم.

احتمالا تصور می‌کنید اوبونتو فقط برای افراد حرفه‌ای است و کاربران معمولی نمی‌توانند از آن استفاده کنند، پس چگونه امکان دارد چنین سیستم عاملی برتر از ویندوز باشد؟ در پاسخ باید گفت استفاده از اوبونتو در حقیقت دشوار نیست و حتی در برخی جهات استفاده از آن ساده‌تر از ویندوز خواهد بود! پس با فاما سرور همراه باشید تا نگاهی به سیستم عامل اوبونتو که یک توزیع لینوکس است داشته باشیم و با نقاط قوت آن آشنا شویم.

تنظیم آیپی در اوبونتو ۱۶٫۰۴

ناگفته نماید این ورژن از سیستم عامل اوبونتو همان ورژنی است که برای آموزش نصب بیگ بلو باتن از آن استفاده میکنند و بیگ بلو باتن فقط روی این کرنل و ورژن قابل نصب است.

برای تنظیم آیپی در اوبونتو ۱۶٫۰۴ باید با دسترسی root به سیستم لاگین کنید و همانگونه که اطلاع دارید دسترسی root در اوبونتو غیر فعال است و برای فعال کردن یوزر root در اوبونتو  میتوانید به این لینک مراجعه کنید.

پس از لاگین و ورود به محیط ssh اوبونتو نیاز دارید تا به محل ذخیره سازی تنظیمات کارت شبکه مراجعه کنید که با دستور زیر میتوانید بصورت مستقیم این فایل را باز کرده و دخیره نمایید.

دقت کنید که آیپی و سابنت و گیتوی را بدرستی وارد کنید برای راحتی کار ما هم با پوتی و هم با کنسول esxi 6.7 وارد میشویم و این تنظیمات را اعمال میکنیم.

دستور زیر را وارد کنید.

sudo nano /etc/network/interfaces

سپس میتوانید آیپی مورد نظر یا تنظیمات کارت شبکه در اوبونتو ۱۶ را اعمال کنید و با ریست کارت شبکه به دستور زیر با تنظیمات جدید از سرور مجازی استفاده کنید.

service network restart

 

ویدیو آموزشی تنظیم کارت شبکه در اوبونتو ۱۶٫۰۴

 

 

نظرات کاربران
مطالب مرتبط
نحوه اتصال به دیتابیس Redis
نحوه اتصال به دیتابیس Redis

در این مقاله به آموزش و نحوه اتصال به دیتابیس Redis رو آموزش میدهیم , شما در حال مطالعه این…

اتاق سرور
گالری تصاویر فاما سرور

گالری تصاوری اتاق سرور و تجهیزات فاما سرور

آموزش نصب Django
آموزش نصب Django

آموزش نصب Django:  Django یک برنامه آزاد و منبع باز است که برنامه نویسی پایتون را ساده تر می کند…

درباره فناوران آساک

فاما سرور از گروه شرکت های فاما نام گذاری و تشکیل شده است که در قسمت فوتر میتوانید با خدمات دیگر ما نیز آشنا بشوید و خرسندیم که در این راه و برای رسیدن به موفقیت در کنار شما خواهیم بود.

سرور مجازی ایران

سرور اختصاصی ایران

سرور مجازی آلمان

سرور مجازی آمریکا

سرور مجازی فرانسه

سرور مجازی

سرور ایران

خرید vps

سرور بیگ بلو باتن