امنیت گذر واژه

امنیت گذر واژه

در این مقاله, به موضوع امنیت گذر واژه میپردازیم که یکی از عوامل مهم در حفظ ثبات و امنیت داده ها میباشد.لطفا با ما همراه باشید.

 

امنیت گذر واژه

از زمان هجوم عصر تکنولوژی به زندگی های ما , معنی خیلی از موارد برای ما تغییر کرده و دیگر شاید نتوانیم به زندگی گذشته که در دهه ۶۰ آن را تجربه کردیم یا مخصوصا دهه ۷۰ عمر زیادی نگذشته است ولی روش زندگی های ما بکلی تغییر کرده.

مثلا تفریح زمان ما فوتبال و دوچرخه سواری و بازیهای کودکانه ای بود که از این مقاله بدور است ولی نسل های جدیدتر دهه ۸۰ و ۹۰ با پدیده ای به نام لپ تاپ و تلفن همراه خیلی زودتر از سنین مناسب آشنا شدند که این موارد جز معضلات شبکه های اجتماعی و به تبع آسیب های روانشناسی زیادی را شامل میشود.

عدم درک صحیح واژه امنیت که امروزه بیشتر حس میشود یکی از موارد کلیدی سرتیترهای رسانه های ما باید باشد و این درک و آموزش به عهده پدران و مادرانی است که از نسل ما هستند و وظیفه بزرگ روش استفاده صحیح را باید به نسل های بعدی آموزش دهند.

 

× پیشنهادات غلط ×

مورد بعدی مخاطبین ما افرادی هستند که با واژه امنیت بدرستی آشنا نشدند ولی صحبت ها و روش های مختلفی برای توضیح و استفاده از واژه امنیت گذر واژه یا استفاده غلط از منابع دارند.

این افراد بسیارند که مسولیت های ارگانی و شرکتی را دارا میباشند که این ممکن است در هر کشوری با هر اقلیمی وجود داشته باشد و همین مورد و جایگاه و پینشهاد غلط باعت بوجود آمدن رخنه در اتوماسیون ها و روال غلط استفاده و راه اندازی و خیلی موارد دیگر میشود که از این مقاله خارج است.

 

متخصصین پوشالی

دسته بعدی افراد که جز اصلیترین مخاطبین این مقاله هستند افرادی هستند که بدون داشتن رزومه و دانش فنی مناسب مسولیت های خطرناک یا وبمسترینگ را دارند که این دسته جز خیلی از موارد میتوانند باشند حتی ممکن از جز مشتریان فاما سرور نیز باشند و ما به آنها نیز خدمات بدهیم در صورتی که نحوه صحیح مدیریت را نمیدانند.

بصورت خلاصه اگر مثالی بخواهیم عنوان کنیم , فرض کنید نیاز به یک دسترسی برای نصب یک نرم افزار دارید و این دسترسی را با ابزارهای متعددی میتوان ارایه کرد که معمولا بدرستی محافظت نمیشوند.

یا کاربران زیادی هستند که بعد از تحویل سرویس کلمه عبور را عوض نمیکنند که این مثاله در سرور ترید خیلی مهم میباشد زیرا به هر دلیلی اگر سامانه هک شود تمام ایمیل ها و گزارشات سیستمی را میتوان مشاهده کرد.

ما معمولا تمام توان خود را برای آموزش و ارایه خدمات با کیفیت میگذاریم ولی به هر حال هیچگاه نمیتوان گفت که هیچ سایتی رخته امنیتی ندارد یا در مرور سال ها و روزها هیچ فردی نمیتواند به هیچ سیستمی نفوذ کند.پاسخ منفی است و هر سیستمی که با ۰ و ۱ کار میکند امکان نفوذ به آن وجود دارد پس از هر جایی که سرویس تحویل میگیرید حتما اقدام به تعویض رمز عبور کنید.

به همین علت اس که ما دسترسی تغییر رمز عبور از قسمت سرویسها و مدیریت سرویس در پنل کاربری را بکل از خدماتمان حذف کرده ایم .

 

رمز های غلط

هیچ گاه از رمز های ۱۲۳۴۵۶ یا password 123456 استفاده نکنید نه فقط این عدد بلکه از ترکیب پشت سر هم کلید های کیبورد که نرم افزارهای کرک زیادی آنها را حفظ و بضورت پیشفرض دارا میباشند آماده اند تا تارگت مورد نظرشان که ما یا شما هستیم را شکار کنند.

password 123456

امنیت گذر واژه

چند توصیه برای افزایش امنیت:

۱ –  استفاده از کلمات ساده مانند qazwsx و ۱۲۳۴۵۶ یا ترکیب قطاری کلید های کیبورد ممنوع.

۲ – استفاده از کد ملی و شماره تلفن همراه ممنوع.

۳ – ترکیب نام و نام خانوادگی در استفاده از رمزهای عبور ممنوع.

۴ – استفاده از نام دامنه برای مدیریت محصولات یا سایت ممنوع.

۵- استفاده از اکانتهای مرورگر جهت سینک شدن چند سیستم به مجموع دسترسی ها و … ممنوع.

۶ – دانلود فایل های مشکوک و اجرا آن روی سیستم ممنوع.

۷- از نرم افزار های ساخت رمز عبور و مدیریت رمز های عبور استفاده کنید.

۸ – از نرم افزار های رمز ساز و سینک کردن کلید بجای رمز استفاده کنید.

۹ – از آنتی ویروز یا فایروال آپدیت سیستمی استفاده کنید و فایلی که نمیشناسید را allow نکنید.

۱۰ – رمز های عبور را در فایل و هارد یا فلش قرار ندهید.

۱۱ – استفاده از ورود چند مرحله ای که اکثر سایت های بانکی و مهم این قابلیت را دارا میباشند.(حتما دقت کنید که دارایی شما به تارج نرود)

۱۲ – اگر با رمز ارز ها آشنایی دارید از لجر سخت افزاری استفاده کنید و به سایت های بلاک چین و … اکتفا نکنید.( دقیقا سال ۹۵ با تمام ادعایی که در امنیت داشتم ۳۰۰ دلار از حساب blockchain هک شد که به نرخ ارز امروز بالای ۳۵۰ میلیون تومان است رقم ضرری که کرد و عبرت شد برام که از لجر استفاده کنم بجای اعتماد به ایمیل و سایت های ولت ساز. و مشکل هک شدن اجرای یک بد افزار و سرقت کوکیهای مرورگرم بوده که از ایمیل تا تمام سایتها و …. در آن موجود بود که دوستان هکر به بلک چین اکتفا کردند خوشبختانه)

۱۳ –  باز هم گزینه ۱۲ را تکرار میکنیم که اگر ولت رمز ارز نیاز دارید از تتر تا بیت کوین و … از لجر سخت افزاری برای امنیت استفاده کنید.

۱۴ – عکس ها و فایل های شخصی را در لپ تاپ و هارد کامپیوتر شخصی نگهداری نکنید و در هارد اکسترنال جداگانه نگهداری کنید.

۱۵ – اگر از باینانس و … استفاده میکنید دارایی خود را به مرورگر و یک سرور مجازی نسپارید و مباحث امنیتی را بخوبی انجام دهید و رمز عبور قوی بسازید.

۱۶ – افرادی که دارای منابع مهمی و اطلاعات زیادی هستند در استفاده از سیستم عامل دقت کنند و حد المکان از مک استفاده کنند مانند آتلیه های فیلمبرداری و ….

۱۷ – اگر ریس یک مجموعه هستید حتما فایروال برای شبکه درنظر بگیرید و کارمندان را چک کنید تا سیستم آنها به سهو یا به عمد آلوده نباشد.

۱۸ – اگر از سرور مجازی ترید یا سرور مجازی آلمان استفاده میکنید یا هر پکیج دیگه ای رمز ضعیف نگذارید تا کرکها پورت های مختلف را باررمز های ساده هک نکنند.

۱۹ – اگر موراد ما و موارد عمومی که هر کسی میداند را باور نکنید قطعا روزی دچار مشکل میشوید که امیدواریم در حفظ و نگهداری از اطلاعات ارزشمندتان کوشا باشید.

۲۰ – و در آخر اگر از لجز و رمز ارز و … استفاده میکنید ممکن است به هر دلیل و اتفاق ممکنی ۲ دقیقه بعدی را نتوانیم ببینیم , همیشه یک فرد مطمن با راه کار آموزشی که برقرار میکنید را داشته باشید تا در صورت بروز حادثه احتمالی سرمایه شما از بین نرود و بازماندگان بتوانند از آن استفاده کنند.(امید است همیشه سرزنده و سلامت باشید)

 

سخنی با شما

یلدا مبارک

یلدا مبارک

 

امروز مصادف است با آخرین یلدا سال ۱۳۹۹ و آخرین یلدا قرن ۱۳۰۰ ممکن است یلداهای دیگر را در کنار عزیزانمان و … نباشیم , از زندگی لذت ببرید و این را از مجموعه ما بیادگار داشته باشید که زندگی فقط ریال  نیست بلکه استفاده بهینه از فرصت ها و شادی و خنده هایی است که ممکن است فردا آن را از دست بدهیم و دیگر افرادی در کنارمان نباشند و ما نیز همینطور. بیاید از اندک زمانی که انشالله با عمر نوح برابر باشد با عذت و سربلندی زندگی کنیم و قدر عزیزان و ۲ قبله گاه همیشه جاویدان یعنی پدر و مادر را بدانیم.

یلدا یعنی آنقدر زمان در زندگی مهم است حتی ۱ دقیقه بیشتر را باید جشن گرفت.

با امید سربلندی و شادی برای شما عزیزان.یلدا مبارک.

یلدا ۱۳۹۹ – فاما سرور

نظرات کاربران

مطالب مرتبط
صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی
صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی

در این مقاله به تمام موارد صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی اشاره خواهیم کرد و مخالفان و موافقان را…

آموزش نصب VMware Tools
آموزش نصب VMware Tools

در این مقاله به آموزش نصب VMware Tools در لینوکس و ویندوز میپردازیم با ما همراه باشید.(نسخه ویندوز , centos…

باگ امنیتی خطرناک در ویندوز سرور
باگ امنیتی خطرناک در ویندوز سرور

بتازگی یک باگ بسیار خطرناک که با عنوان باگ امنیتی خطرناک در ویندوز سرور بوجود آمده است, مدیران امنیتی و…

درباره فناوران آساک

فاما سرور از گروه شرکت های فاما نام گذاری و تشکیل شده است که در قسمت فوتر میتوانید با خدمات دیگر ما نیز آشنا بشوید و خرسندیم که در این راه و برای رسیدن به موفقیت در کنار شما خواهیم بود.

سرور مجازی ایران

سرور اختصاصی ایران

سرور مجازی آلمان

سرور مجازی ترید

سرور مجازی هلند

سرور مجازی

سرور ایران

وبینار

سرور بیگ بلو باتن

سرور مجازی فنلاند

سرور بایننس

سرور مجازی انگلیس

سرور ترید