نویسنده: fema co
22 آگوست 2021
0 662
غیر فعال کردن فایروال در اوبونتو

غیر فعال کردن فایروال در اوبونتو

در این مقاله به نحوه غیر فعال کردن فایروال در اوبونتو میپردازیم , در در تمام نسخه های اوبونتو سرور کارایی دارد.

 

اوبونتو سرور

گاها برای نصب نرم افزار یا تنظیمات پکیج خاصی با ایراد های روبرو میشویم که راه کار آن فقط غیر فعال کردن فایروال در سیستم عامل میباشد تا در صورت تکرار خطا باگ یابی کنیم و مشکل را برطرف کنیم.

فایروال سیستم عامل هم در سرور اختصاصی فعال است و هم در سرور مجازی در اصل این فایروال در سیستم عامل اوبونتو فعال میباشد و ارتباطی به میزبانی سرور ندارد.

 

فعال کردن فایروال در اوبونتو

برای اعمال تغییرات در فایروال اوبونتو سرور باید با یوزر sudo یا دسترسی sudo(root) وارد شوید.

۱-ابتدا از وضعیت فایروال باخبر شوید:

sudo ufw status

 

خروجی در صورت فعال و غیر فعال بودن به شکل زیر میباشد.

Status: inactive

Status: active

۲-در صورتی که فایروال فعال باشد و قصد غیر فعال کردن آن را داشته باشید از دستور زیر استفاده کنید:

sudo ufw disable

 

خروجی دستور بالا:

Firewall stopped and disabled on system startup

 

دستور بالا باعث غیر فعال شدن اوبونتو میشود ولی فایروال به صورت کامل حذف نمیشود فقط غیر فعال میشود و تا بارگزاری مجدد سرور غیر فعال باقی میماند.

نکته: در صورتی که نیاز دارید بصورت کلی فایروال را حذف کنید از دستور زیر استفاده کنید:

sudo ufw reset

 

و سپس از شما سوال میشود مانند زیر که آیا میخواهید ادامه دهید که باید کلید y را به نشانه yes تایپ کنید و تایید کنید تا بصورت کلی حذف شود.

Resetting all rules to installed defaults. This may disrupt existing ssh connections. Proceed with operation (y|n)?

و در انتها خروجی زیر را مشاهده میکنید:

 Backing up 'user.rules' to '/etc/ufw/user.rules.20190122_115214' Backing up 'before.rules' to '/etc/ufw/before.rules.20190122_115214' Backing up 'after.rules' to '/etc/ufw/after.rules.20190122_115214' Backing up 'user6.rules' to '/etc/ufw/user6.rules.20190122_115214' Backing up 'before6.rules' to '/etc/ufw/famaserver.com-before6.rules.20190122_115214' Backing up 'after6.rules' to '/etc/ufw/after6.rules.20190122_115214'

 

 

“نکته: فایروال را همیشه فعال نگه دارید زیرا در بسیاری از موارد باعث راندمان بالا و پایداری بیشتر سرور میشود و از اتک ها و حملات کوچک و اختلالات جلوگیری میکند و در صورت کانفیگ میتواند نگهبان قوی برای سرور شما باشد. شما میتوانید در صورت تهیه سرور از فاماسرور تمام کانفیگ ها و رول های امنیتی را داشته باشید و در زمان خرید سرور مجازی میتوانید با پشتیبانی هماهنگ کنید تا بسته به استفاده شما سرور شما کاستومایز شود.”

 

فعال کردن فایروال اوبونتو سرور

برای فعال کردن فایروال اول مطمن شوید که پورت ۲۲ (SSH) در سرور باز است تا بعد از فعال شدن فایروال دسترسی شما محدود نشود سپس دستور زیر را وارد کنید:

 

sudo ufw enable

 

سپس کلید y را به نشانه تایید تایپ و اینتر بزنید.

Command may disrupt existing ssh connections. Proceed with operation (y|n)?

خروجی:

Firewall is active and enabled on system startup

 

نتیجه

در این آموزش نحوه غیر فعال کردن فایروال در اوبونتو و فعال کردن فایروال اوبونتو را مرور کردیم که در اکثر نسخه هایی مانند ۱۴٫۰۴ , ۱۶٫۰۴ , ۱۸٫۰۴ و… یکسان میباشد و به راحتی میتوانید آن را فعال و غیر فعال نمایید.

 

فاماسرور

 

اشتراک گذاری

مقالات مرتبط این مطلب پیشنهاد می شود

خدمات فاما سرور

 • سرور مجازی

  سرور مجازی

  سرور مجازی یکی از سرویس های پر استفاده و مقرون بصرفه برای کسب و کارهای کوچک و خدمات سایر در ضمینه IT و شبکه میباشد که توان پشتیبانی از 128 هسته و 512 گیگ رم را دارد.

 • سرور اختصاصی

  سرور اختصاصی

  سرور های اختصاصی فاماسرور از دو گروه نسل جدید و پردازش سنگین استفاده میشود که میتوانید تا 155 گیگاهرتز پردازش و تا 1.5 ترابایت رم را در اختیار داشته باشید.

 • بیگ بلوباتن

  بیگ بلوباتن

  سرور بیگ بلوباتن اختصاصی و مجازی یکی از خدمات , برای استفاده از کلاس های آموزشی , جلسات و ... بصورت دوطرفه و با کیفیت تضمین شده میباشد.

 • هاست لینوکس

  هاست لینوکس

  در هاست لینوکس با منابع گوناگون امکان میزبانی از سایت های بزرگ و پر بازدید نیز وجود دارد و میتوان از مزایا و خدمات آن استفاده کرد.

 • هاست دانلود

  هاست دانلود

  هاست های دانلود فاماسرور میزبانی شده در دیتاسنتر های لول 1 ایران میباشد که با سخت افزار ها و استوریج های نسل جدید میزبانی و پشتیبانی میشوند.

 • ثبت دامنه

  ثبت دامنه

  ثبت دامنه های بین المللی , دامنه ir و دامنه های با پسوند های مختلف در فاماسرور پشتیبانی میشوند.