آموزش نصب اوبونتو سرور

آموزش نصب اوبونتو 16 سرور

در این مقاله قصد داریم تا آموزش نصب اوبونتو سرور را در محیط esxi vmware بشما عزیزان آموزش بدهیم.فاما سرور ارایه دهنده سرور مجازی و سرور اختصاصی ایران.

برای نصب سیتسم عامل اوبونتو ۱۶ یا ۱۸ یا هر ورژن دیگر نیاز به سرور یا مجازی ساز مثل vmware یا openvz یا هر شبیه سازی که بتواند سرور را برای شما به بخش های مختلفی تقسیم کند, مثلا ما یک سرور داریم با رم ۳۲ گیگ و هارد ۱ ترابایت معادل ۱۰۰۰ گیگ و ۲ عدد cpu شش هسته ای که جمعا ۱۲ هسته را شامل میشود و ما میخواهیم از این سرور اختصاصی ۱۰ عدد سرور مجازی ایجاد کنیم.

برای اینکار مجازی ساز vmware را برای مثال نصب کرده و از طریق این مجازی ساز میتوانیم سرور های مختلف مجازی را برای استفاده آنلاین و یا لوکال ایجاد کنیم که ما در این ویدیو از طریق esxi 6.7 تحت وب وارد شدیم و توسط مجازی ساز این مجموعه یک وی پی اس لینوکسی با محتوا آموزش نصب سیستم عامل اوبونتو ۱۶ سرور ایجاد کردیم.

آموزش نصب اوبونتو ۱۶ سرور

پیش نیاز های این آموزش یک عدد سرور فیزیکی یا مجازی و نرم افزاری پوتی یا نرم افزار vnc را نیاز داریم که البته چون ما از طریق esxi وارد شدیم و مجازی ساز vmware نصب شده بود دیگر نیاز به نرم افزار نداریم و از طریق کنسول اقدام به ساخت vps کردیم و از طریق کنسول dvd مخصوص آموزش نصب سیستم عامل اوبونتو ۱۶ سرور را در کنسول مانت یا اتصال دادیم و بعد از روشن شدن ماشین مجازی اقدام به نصب کردیم که از طریق ویدیو که برای شما بارگزاری کردیم میتوانید مراحل نصب را که از اول به انتخاب زبان نصب و زبان کیبورد و پارتیشن های مخصوص و انتخاب مراحل و پکیج های نصب میباشد رو گذراندیم تا به مرحله پایانی برسیم و به سرور اتصال پیدا کنیم.

 

دقت داشته باشید که در سیستم عامل اوبونتو نام کاربری پیشفرض روت یا root غیر فعال است و از طریق آموزش فعال کردن یوزر root در اوبونتو  میتوانید نام کاربری پیشفرض را فعال کنید.

 

منبع :فاما سرور ارایه کننده سرور مجازی و سرور اختصاصی ایران.

 

نظرات کاربران
مطالب مرتبط
نصب محیط گرافیکی در cent os
نصب محیط گرافیکی در cent os

در این آموزش قصد داریم آموزش نصب محیط گرافیکی در cent os در سرور مجازی cent os را از وبلاگ…

وردپرس
وردپرس

اگر بخواهیم وردپرس را تعریف کنیم، پیشنهاد می دهیم وردپرس را مانند یک شخص حرفه ای و متخصص در کد…

باگ امنیتی خطرناک در ویندوز سرور
باگ امنیتی خطرناک در ویندوز سرور

بتازگی یک باگ بسیار خطرناک که با عنوان باگ امنیتی خطرناک در ویندوز سرور بوجود آمده است, مدیران امنیتی و…

درباره فناوران آساک

فاما سرور از گروه شرکت های فاما نام گذاری و تشکیل شده است که در قسمت فوتر میتوانید با خدمات دیگر ما نیز آشنا بشوید و خرسندیم که در این راه و برای رسیدن به موفقیت در کنار شما خواهیم بود.

سرور مجازی ایران

سرور اختصاصی ایران

سرور مجازی آلمان

سرور مجازی آمریکا

سرور مجازی فرانسه

سرور مجازی

سرور ایران

خرید vps

سرور بیگ بلو باتن